חיפוש באתר:  


 

פניות ציבור

בשנה האחרונה החל להתפתח ברשות תחום פניות הציבור, עליו ממונה מר אמנון דניאל.
 
מתוקף תפקידו מסייע הממונה על פניות הציבור לאסירים משוחררים בפתרון בעיות ומנסה להקל על מצוקות כלכליות ואישיות, אשר מרבית האסירים נתקלים בהן עם שחרורם: תיקים וחובות בהוצאה לפועל (חובות לחברות הסלולארי וכד') ובמרכז לגביית קנסות( קנסות תעבורה/עירייה, קנסות שהטילו בתי המשפט וכד'); חובות לתשלומי מזונות ותשלומים שוטפים במוסד לביטוח לאומי; תשלומי משכנתא וחובות שונים לבנקים; צווי פינוי מהבית מהבנקים למשכנתאות ומגופי אכלוס (עמידר, חלד, שיקמונה, פרזות, חלמיש); הממנוה על פניות הציבור מהווה גורם מתאם ומתווך, המקשר בין האסיר המשוחרר אל הגופים לעזרתם הוא זקוק. באופן זה מסייע הממונה על פניות הציבור לאסיר המשוחרר בקבלת סיוע בשכ"ד ממשרד השיכון, בקבלת סיוע משפטי ממשרד המשפטים ומסייע בפתרון בעיות ומצוקות נוספות בהן נתקלים אסירים משוחררים.
 
אופן הטיפול נעשה באמצעות פניה למשרדי הממשלה ולגופים רלוונטיים נוספים ויצירת מערכים של שיתופי פעולה, הסכמים והסדרים לקבלת סיוע כזה או אחר ולהקלות בתשלום החובות ובפריסת התשלומים. בנוסף, נעשית פניה אישית לגבי כל אסיר ואסיר בהתאם למצבו ולחובות שצבר מול הגופים השונים, תוך נסיון לרתום את הגופים השונים לתהליך השיקום של האסיר המשוחרר ולנסות להקל מעט על מצוקותיו, על מנת שיוכל להתמיד בתהליך השיקום ולסגל לעצמו אורח חיים נורמטיבי.
 
ממונה פניות הציבור ברשות מכיר את המערכת ובקיא בהליכים השונים הנדרשים. הוא  יודע למי לפנות וכיצד ניתן לקצר הליכים. הוא נפגש באופן יומיומי הן עם עובדי הרשות במחוזות, המטפלים באסירים משוחררים, והן עם האסירים המשוחררים עצמם, במטרה להסביר להם כיצד לכוון את הפונים ללשכות ההוצאה לפועל, אלו טפסים עליהם למלא (טופס חייב מספר 1, טופס ויתור סודיות, טופס מוגבל באמצעים וכד'), כיצד למלא תצהיר ועוד. במקרה הצורך ניגש הממונה על פניות הציבור, יחד עם האסיר המשוחרר, להוצאה לפועל או לכל גורם אחר מולו נדרש האסיר המשוחרר להתייצב, בכל חלקי הארץ, ומלווה אותו בתהליך.
 
לעיתים יכול הפתרון לבעיה הנראית סבוכה להסתכם בעצה טובה, תמיכה והכוונה. דלתו של הממונה על פניות הציבור פתוחה בפני כל אסיר והטלפון שלו זמין תמיד להקשבה ולסיוע לכל אחד ובכל עניין. עפ"י חוק ניתן השירות לאסירים משוחררים, עד שנה מיום שחרורם, אך במקרים מיוחדים ניתן ברשות שירות גם לאסירים אשר משוחררים למעלה משנה. אסירים משוחררים יכולים לפנות ישירות ממונה על פניות הציבור, אשר מוכן תמיד לייעץ ולסייע ככל יכולתו.
 
לתיאום פגישה עם מר אמנון דניאל- הממונה על פניות הציבור ברשות לשיקום האסיר,
ניתן לפנות לכתובת מייל: amnon-d@neto.net.il או שלח טופס


   
רחוב כנפי נשרים 24, ירושלים, ת.ד 34131 טלפון: 02-542070 פקס: 02-6527269